Łukoszczyk Krzysztof: Różnice pomiędzy wersjami

Z e-ncyklopedia
(uzupełnienie)
(korekta kategorii)
Linia 2: Linia 2:
== Łukoszczyk Krzysztof SVD (1955-) ==
== Łukoszczyk Krzysztof SVD (1955-) ==


Urodził się w 1955 roku w Rybniku. Od czasów szkoły podstawowej miał kontakt z [[Werbiści|werbistami]] - mieszkał na terenie prowadzonej przez nich [[Parafia Królowej Apostołów w Rybniku|parafii w Rybniku]]. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego, w trakcie którego uczestniczył kilkakrotnie w rekolekcjach prowadzonych w Chludowie i w Pieniężnie, został przyjęty do Zgromadzenia. Całą formację seminaryjną odbył w WSD w Pieniężnie, gdzie też 26 kwietnia 1981 otrzymał z rąk [[Jeż Ignacy|bpa Ignacego Jeża]]  święcenia kapłańskie. W tym samym roku wyjechał z Polski, udając się, poprzez Portugalię, do Angoli, gdzie pracował przez 15 lat: jako misjonarz (misje w Cacolo, Kifangondo, Ambriz); jako proboszcz jednej z największych parafii na peryferiach stolicy kraju - Luandy (Parafia Chrystusa Króla); jako wychowawca postulantów i nowicjuszy oraz prowincjalny sekretarz misji. Po "przygodzie" z partyzantami Unity (130 dni porwania) i uwolnieniu zatrzymał się w Italii gdzie zajmował się animacją misyjną (Padova i Vicenza), duszpasterstwem pielgrzymów (Val Badia - dom św. Józefa Freinademetz'a w Oies) oraz duszpasterstwem zwyczajnym (wikary w Parafii Ducha Świętego w Padwie). Od lipca 2004 przebywa w Polsce, pracując najpierw jako wychowawca postulantów, spowiednik i rekolekcjonista. Od lipca 2008 roku do 31 lipca 2016 sprawował urząd proboszcza   [[Parafia Matki Bożej Bolesnej w Nysie|parafii Matki Bożej Bolesnej w Nysie]]. Obecnie jest rezydentem we Wspólnocie Domu Misyjnego Ducha Świętego w Warszawie.
Urodził się w 1955 roku w Rybniku. Od czasów szkoły podstawowej miał kontakt z [[Werbiści|werbistami]] - mieszkał na terenie prowadzonej przez nich [[Parafia Królowej Apostołów w Rybniku|parafii w Rybniku]]. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego, w trakcie którego uczestniczył kilkakrotnie w rekolekcjach prowadzonych w Chludowie i w Pieniężnie, został przyjęty do Zgromadzenia. Całą formację seminaryjną odbył w WSD w Pieniężnie, gdzie też 26 kwietnia 1981 otrzymał z rąk [[Jeż Ignacy|bpa Ignacego Jeża]]  święcenia kapłańskie. W tym samym roku wyjechał z Polski, udając się, poprzez Portugalię, do Angoli, gdzie pracował przez 15 lat: jako misjonarz (misje w Cacolo, Kifangondo, Ambriz); jako proboszcz jednej z największych parafii na peryferiach stolicy kraju - Luandy (Parafia Chrystusa Króla); jako wychowawca postulantów i nowicjuszy oraz prowincjalny sekretarz misji. Po "przygodzie" z partyzantami Unity (130 dni porwania) i uwolnieniu zatrzymał się w Italii gdzie zajmował się animacją misyjną (Padova i Vicenza), duszpasterstwem pielgrzymów (Val Badia - dom św. Józefa Freinademetz'a w Oies) oraz duszpasterstwem zwyczajnym (wikary w Parafii Ducha Świętego w Padwie). Od lipca 2004 przebywa w Polsce, pracując najpierw jako wychowawca postulantów, spowiednik i rekolekcjonista. Od lipca 2008 roku do 31 lipca 2016 pozostawał na urzędzie proboszcza [[Parafia Matki Bożej Bolesnej w Nysie|parafii Matki Bożej Bolesnej w Nysie]]. Obecnie jest rezydentem we Wspólnocie Domu Misyjnego Ducha Świętego w Warszawie.


== Bibliografia ==
== Bibliografia ==
Linia 11: Linia 11:
[[Kategoria:Werbiści]]
[[Kategoria:Werbiści]]
[[Kategoria:Misjonarze]]
[[Kategoria:Misjonarze]]
[[Kategoria:Wychowawcy seminarium duchownego]]

Wersja z 00:17, 17 wrz 2017

Łukoszczyk Krzysztof SVD (1955-)

Urodził się w 1955 roku w Rybniku. Od czasów szkoły podstawowej miał kontakt z werbistami - mieszkał na terenie prowadzonej przez nich parafii w Rybniku. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego, w trakcie którego uczestniczył kilkakrotnie w rekolekcjach prowadzonych w Chludowie i w Pieniężnie, został przyjęty do Zgromadzenia. Całą formację seminaryjną odbył w WSD w Pieniężnie, gdzie też 26 kwietnia 1981 otrzymał z rąk bpa Ignacego Jeża święcenia kapłańskie. W tym samym roku wyjechał z Polski, udając się, poprzez Portugalię, do Angoli, gdzie pracował przez 15 lat: jako misjonarz (misje w Cacolo, Kifangondo, Ambriz); jako proboszcz jednej z największych parafii na peryferiach stolicy kraju - Luandy (Parafia Chrystusa Króla); jako wychowawca postulantów i nowicjuszy oraz prowincjalny sekretarz misji. Po "przygodzie" z partyzantami Unity (130 dni porwania) i uwolnieniu zatrzymał się w Italii gdzie zajmował się animacją misyjną (Padova i Vicenza), duszpasterstwem pielgrzymów (Val Badia - dom św. Józefa Freinademetz'a w Oies) oraz duszpasterstwem zwyczajnym (wikary w Parafii Ducha Świętego w Padwie). Od lipca 2004 przebywa w Polsce, pracując najpierw jako wychowawca postulantów, spowiednik i rekolekcjonista. Od lipca 2008 roku do 31 lipca 2016 pozostawał na urzędzie proboszcza parafii Matki Bożej Bolesnej w Nysie. Obecnie jest rezydentem we Wspólnocie Domu Misyjnego Ducha Świętego w Warszawie.

Bibliografia