Cmentarz - parafia Ducha Świętego w Tychach: Różnice pomiędzy wersjami

Z e-ncyklopedia
(dr)
(dr)
 
Linia 1: Linia 1:
Pod koniec października 1998 roku w sąsiedztwie kościoła rozpoczęto budowę cmentarza parafialnego, o który starania trwały 14 lat (od 1984 roku). Na cmentarzu zbudowano kościół cmentarny pw. Krzyża Świętego ze 150 miejscami siedzącymi, połączony z kaplicą Miłosierdzia Bożego (70 miejsc siedzących). W kościele znajduje się polichromia malowana na cegle klinkierowej wykonana przez parafiankę, absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, [[Binda Natalia|Natalię Bindę]]. Inicjatorem tego przedsięwzięcia był [[Resiak Franciszek|ks. Resiak]], który nie zgodził się na wcześniejszy projekt wystroju. W polichromii zawarta jest teologia światła. Obok kościoła wybudowano kostnicę z chłodnią i pomieszczeniem dla grabarza. Cmentarz został poświęcony przez [[Zimoń Damian|abpa Damiana Zimonia]] 4 grudnia 2004.  
Pod koniec października 1998 roku w sąsiedztwie kościoła rozpoczęto budowę cmentarza parafialnego, o który starania trwały 14 lat (od 1984 roku). Na cmentarzu zbudowano kościół cmentarny pw. Krzyża Świętego ze 150 miejscami siedzącymi, połączony z kaplicą Miłosierdzia Bożego (70 miejsc siedzących). W kościele znajduje się polichromia malowana na cegle klinkierowej wykonana przez parafiankę, absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, [[Binda Natalia|Natalię Bindę]]. Inicjatorem tego przedsięwzięcia był [[Resiak Franciszek|ks. Resiak]], który nie zgodził się na wcześniejszy projekt wystroju. W polichromii zawarta jest teologia światła. Obok kościoła wybudowano kostnicę z chłodnią i pomieszczeniem dla grabarza. [[Cmentarz]] został poświęcony przez [[Zimoń Damian|abpa Damiana Zimonia]] 4 grudnia 2004.  


==Bibliografia==
==Bibliografia==

Aktualna wersja na dzień 00:47, 9 lis 2021

Pod koniec października 1998 roku w sąsiedztwie kościoła rozpoczęto budowę cmentarza parafialnego, o który starania trwały 14 lat (od 1984 roku). Na cmentarzu zbudowano kościół cmentarny pw. Krzyża Świętego ze 150 miejscami siedzącymi, połączony z kaplicą Miłosierdzia Bożego (70 miejsc siedzących). W kościele znajduje się polichromia malowana na cegle klinkierowej wykonana przez parafiankę, absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Natalię Bindę. Inicjatorem tego przedsięwzięcia był ks. Resiak, który nie zgodził się na wcześniejszy projekt wystroju. W polichromii zawarta jest teologia światła. Obok kościoła wybudowano kostnicę z chłodnią i pomieszczeniem dla grabarza. Cmentarz został poświęcony przez abpa Damiana Zimonia 4 grudnia 2004.

Bibliografia

Opracowanie własne, JM