Walisko Antoni

Z E-ncyklopedia, Historia Kościoła na Śląsku
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Walisko Antoni OMI (1953-)

Urodził się 13 marca 1953 w Bobrownikach Śl. w rodzinie Józefa i Agnieszki z d. Bomba. Postulat, a później nowicjat w zgromadzeniu oblatów odbył w Obrze. Pierwsze śluby zakonne złożył 8 września 1973, zaś śluby wieczyste, również w Obrze - 8 września 1977. Tam też podjął dwuletnie studia filozoficzne oraz czteroletnie studia teologiczne, które ukończył 15 czerwca 1979. Święcenia diakonatu przyjął 17 czerwca 1978 z rąk bpa biskupa Mariana Przykuckiego, a 17 czerwca 1989 święcenia kapłańskie z rąk bpa Tadeusza Ettera. Od 23 lipca 1979 był wikariuszem w Lublińcu, od 1 lipca 1982 misjonarzem w Bodzanowie, a od 1 lipca 1986 w Katowicach. W 1990 roku został superiorem w Lublińcu, a w 1996 roku superiorem i ekonomem w Kędzierzynie. Obecnie jest misjonarzem ludowym rekolekcjonistą i kapelanem sióstr w Porębie.

Bibliografia

A. Kłosek, Powołania kapłańskie w parafii Przemienienia Pańskiego w Bobrownikach Śląskich w latach 1909-1998, Katowice 2003, pr. mgr. Biblioteka WTL.