W sercu Kościoła – pismo parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Chwałowicach

Z E-ncyklopedia, Historia Kościoła na Śląsku
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Pismo powstało 16 marca 1991 na bazie potrzeby duszpasterskiego dzielenia się proboszcza „życiem parafialnym” ze wspólnotą i technicznych możliwości druku w parafii. Redaktorem pisma jest proboszcz – ks. Teodor Suchoń. Pismo ukazuje się co tydzień, zaś raz w miesiącu (zasadniczo) w kolorowej okładce, (często z kolorową wkładką), o objętości od 2 do 28 stron, wydawane w formacie A-4. Nakład: 450 do 700 egzemplarzy.

Pismo powstało dla celów informacyjnych i ewangelizacyjnych. Tytuł związany jest z patronką parafii, św. Teresą od Dzieciątka Jezus, i jej słowami: W sercu Kościoła, mojej Matki, będę miłości. Tytuł od samego początku sugerował i zapraszał do bliższego zaznajomienia się z biografią i sylwetką duchową św. Teresy. Zakładał więc dział od Wydawcy: Bliżej świętej Teresy, informacje z życia św. Teresy oraz jej naukę.

Pismo od początku przekazuje „Ogłoszenia parafialne” oraz „Intencje Mszy świętej”, a także różnego rodzaju plany duszpasterskie, podsumowania z życia duszpasterskiego, informacje z misji, z działalności parafialnej Caritas, wywiady z ciekawymi mieszkańcami parafii, relacje wizytacyjne itp. Pismo jest ilustrowane fotografiami i grafiką związaną z treścią artykułów. W założeniu, pismo chce być blisko wspólnoty parafialnej i zawiera to, co jej dotyczy i nie podejmuje wielkich tematów teologicznych, zostawiając je tygodnikom katolickim (np. Gość Niedzielny). W piśmie publikują różni autorzy, świeccy i księża, są także tzw. świadectwa.

W cieniu familoka

Biuletyn parafialny wydawany przez parafię św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Chwałowicach jako dodatek do głównego czasopisma, którym jest W sercu Kościoła. Ukazujący się w formacie A5, składa się z czterech stron. Zawiera kilka artykułów o charakterze formacyjnym, związanych jednak z parafią. Przybliżają jej historie i postaci z nią związane.

Bibliografia

Materiały własne autora.