Pawlaszczyk Adam

Z e-ncyklopedia
Wersja z dnia 17:04, 12 wrz 2023 autorstwa Jemy (dyskusja | edycje) (dr)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

Pawlaszczyk Adam (1971-), redaktor Gościa Niedzielnego

Pawlaszczyk adam.jpg

Urodził się w 1971 roku. Studia teologiczne ukończył w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach. Święcenia kapłańskie przyjął w 1998 roku. W latach 1998-2005 pracował w duszpasterstwie parafialnym.

W 2010 roku obronił pracę doktorską na Wydziale Prawa Kanonicznego UKSW w Warszawie i uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych w zakresie prawa kanonicznego, po czym podjął posługę w Sądzie Metropolitalnym w Katowicach. W latach 2012-2014 był kanclerzem Kurii Metropolitalnej w Katowicach. Od 1 lutego 2014 pełnił funkcję oficjała Sądu Metropolitalnego. W 2018 roku otrzymał nominację na redaktora naczelnego Gościa Niedzielnego.

Współpracował z Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego i Wydziałem Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Katowicach w ramach formacji duchownych i świeckich w zakresie kościelnego prawa małżeńskiego oraz teorii prawa kościelnego. Autor poezji, tekstów pieśni religijnych, artykułów i felietonów, współpracował z TVP, Radiem Katowice i Radiem eM.

Bibliografia

Za: [1]