Olbrich Artur: Różnice pomiędzy wersjami

Z e-ncyklopedia
Nie podano opisu zmian
Linia 1: Linia 1:
==Olbrich Artur (1864-?)==
==Olbrich Artur (1864-?)==
Urodził się 7 czerwca 1864 w rodzinie Juliusza i Berty, z d. Amende Jego ojciec był rachmistrzem kopalnianym. Wcześniej zaś piastował urząd inspektora szkolnego w Brzezince, w miejsce usuniętego na początku [[Kulturkampf|Kulturkampfu]] proboszcza Kleemanna. Artur Olbrich otrzymał święcenia kapłańskie 17 czerwca 1887. Następnie był wikarym w Żorach i Królewskiej Hucie przy [[Parafia św. Barbary w Chorzowie|kościele św. Barbary]]. Pelnił również posługę duszpasterza w Zakładzie Poprawczym w Świdnicy. W 1907 roku został proboszczem w Kaltenbrunn; w 1914 w Naumburgu. Pod koniec życia przebywał na emeryturze w Karłowicach pod Wrocławiem.
Urodził się 7 czerwca 1864 w rodzinie Juliusza i Berty, z d. Amende Jego ojciec był rachmistrzem kopalnianym. Wcześniej zaś piastował urząd inspektora szkolnego w Brzezince, w miejsce usuniętego na początku [[Kulturkampf|Kulturkampfu]] proboszcza Kleemanna. Artur Olbrich otrzymał święcenia kapłańskie 17 czerwca 1887. Następnie był wikarym w Żorach i Królewskiej Hucie przy [[Parafia św. Barbary w Chorzowie|kościele św. Barbary]]. Pelnił również posługę duszpasterza w Zakładzie Poprawczym w Świdnicy. W 1907 roku został proboszczem w Kaltenbrunn. W 1914 w Naumburgu. Pod koniec życia przebywał na emeryturze w Karłowicach pod Wrocławiem.


==Bibliografia==
==Bibliografia==
Linia 6: Linia 6:


{{Noty biograficzne}}
{{Noty biograficzne}}
[[Kategoria:Biografie - O|Olbrich]]
[[Kategoria:Biografie - O]]

Wersja z 15:10, 16 lut 2013

Olbrich Artur (1864-?)

Urodził się 7 czerwca 1864 w rodzinie Juliusza i Berty, z d. Amende Jego ojciec był rachmistrzem kopalnianym. Wcześniej zaś piastował urząd inspektora szkolnego w Brzezince, w miejsce usuniętego na początku Kulturkampfu proboszcza Kleemanna. Artur Olbrich otrzymał święcenia kapłańskie 17 czerwca 1887. Następnie był wikarym w Żorach i Królewskiej Hucie przy kościele św. Barbary. Pelnił również posługę duszpasterza w Zakładzie Poprawczym w Świdnicy. W 1907 roku został proboszczem w Kaltenbrunn. W 1914 w Naumburgu. Pod koniec życia przebywał na emeryturze w Karłowicach pod Wrocławiem.

Bibliografia

J. Kudera, Dzieje parafii i wsi Brzezinki, Mysłowice 1928.