Neumann Teodor

Z E-ncyklopedia, Historia Kościoła na Śląsku
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Neumann Teodor (1837-1919)

Urodził się 9 listopada 1837 w Głogówku. Został wyświęcony 12 sierpnia 1860, a następnie skierowany jako wikary do Starej Wsi k. Raciborza. W 1864 roku został mianowany administratorem, a 22 maja 1867 proboszczem w Markowicach, natomiast 23 kwietnia 1889 dziekanem dekanatu pogrzebieńskiego. 15 lipca 1896 został mianowany proboszczem w Kórnicy Prudnickiej. Zmarł 5 sierpnia 1919.

Bibliografia

F. Maroń, Tematy górnośląskich konwentów dekanalnych w latach między Kulturkampfem a pierwszą wojną światową. (Szkic faktograficzny), SSHT 1977, s. 207; Schematismus 1897, s. 72; Schematismus 1920, s. 197.