Dyskusja użytkownika:Adam14

Z E-ncyklopedia, Historia Kościoła na Śląsku
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
  • witam nowego redaktora, licze, że nie tylko Mysłowice bedą pod Pana opieką--Jemy (dyskusja) 16:10, 7 cze 2014 (CEST)
  • witam, czy to ten sam: Mieroszewski Jerzy ? pozdr. --Jemy (dyskusja) 18:49, 1 paź 2014 (CEST)
  • czy wszyscy księża ( na nowej stronie) urodzili się w Mysłowicach?, jesli tak, to każdego z nich trzeba przypisać do osobnej kategorii: "duchowni urodzeni w Mysłowicach", porównaj: Kategoria:Duchowni urodzeni w Chełmie Śląskim --Jemy (dyskusja) 04:57, 20 sty 2015 (CET)
  • boję się zamieszania: a więc wszedzie tam, gdzie w biogramie duchownego związanego z Myslowicami jest miejsce jego urodzenia, to przypisujemy go do danej, wskazanej miejscowości, jeśli brakuje takiego oznaczenia - przypisujemy go do mysłowickiej parafii, czyli do Mysłowic. --Jemy (dyskusja) 18:03, 20 sty 2015 (CET)
  • Panie Adamie, sprawa z księżmi Cichymi z Mysłowic jest rozwojowa; w "Katoliku" 1899, nr 85, znalazłem wzmianke o ks. Józefia Cichym z Mysłowic, święconym w 1899; jest tam napisane, że podobnie jak jego brat został wykształcony w Rzymie, miał niestety trudności w odprawieniu swoich Prymicji w rodzimej parafii; pytania badawcze: czy August i Józef byli braćmi? czy Józef teź był zakonnikiem? jeśli tak to z jakiego zakonu/zgromadzenia? służę pomocąCristoph (dyskusja) 18:27, 26 lut 2015 (CET)
  • przepraszam, że robię sobie z Pańskiej Dyskusji notatnik, ale August Cichy mógł być salwatorianinem, gdzie przyjął imie FRIDOLIN; daty jakoś sie nachodzą, gdyż taki ksiądz ok. 1898 rozpczął pracę w Rumunii (moja działka:)); jeśli ma Pan dostęp do książki ks. Kiełbasy o salwatorianach polskich to tam coś jest; nie ukrywam, że czekam na ustalenia zwłaszcza tematu rumuńskiego; serdeczności Cristoph (dyskusja) 18:59, 26 lut 2015 (CET
  • należy uzupełnić biogramy księży z drugiej połowy XIX wieku o dane znajdujące się w schematyzmach wrocławskich. Biogramy jednolinijkowe wyglądaja bardzo skromnie --Jemy (dyskusja) 19:25, 30 wrz 2015 (CEST)
  • Dotyczy strony: Żurkowski Andrzej. Ta strona to istna porażka. Kogo dotyczy? Robi wrażenie, że sprzedawcy statków.Bardzo proszę to zmienić albo stronę usunąć z E-ncyklopedii, bo wstyd przynosi. Pozdrawiam. Mira (dyskusja)