Osmańczyk Norbert

Z E-ncyklopedia, Historia Kościoła na Śląsku
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Osmańczyk Norbert (1959-2006), proboszcz w Kobielicach

Urodził się 22 marca 1959 w Chorzowie w rodzinie Pawła i Małgorzaty z d. Obrączka. Od 1974 roku był uczniem w Liceum Zawodowym nr 5 w Chorzowie. Po maturze, w 1978 roku, został przyjęty do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Krakowie (w 1980 roku Seminarium zostało przeniesione do Katowic). 4 kwietnia 1985 przyjął święcenia kapłańskie.

Był wikariuszem w parafiach: NMP Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach (od 5 maja 1985; obecnie diecezja bielsko-żywiecka), św. Anny w Świerklanach (od 31 sierpnia 1988), św. Józefa w Katowicach-Załężu (od 31 sierpnia 1991), św. Marii Magdaleny w Tychach (od 29 sierpnia 1994), MB Różańcowej w Chropaczowie (od 29 sierpnia 1997). 28 lipca 2002 został zatwierdzony na stanowisku administratora, a od 23 lutego 2003 proboszcza parafii NMP Królowej Polski w Kobielicach. Zmarł 30 sierpnia 2006 w szpitalu w Pszczynie. Został pochowany w Chorzowie.

Bibliografia

AAKat, Akta personalne ks. Norberta Osmańczyka; Schematyzm 1986-2005; J. Pawliczek, Nekrolog, WA 2006, nr 7-8, s. 409-410.