Kuhnert Eugeniusz

Z E-ncyklopedia, Historia Kościoła na Śląsku
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Kuhnert Eugeniusz (1933-2003)

Urodził się 14 września 1933 w Katowicach. Święcenia kapłańskie przyjął 22 czerwca 1958 w Katowicach z rąk bpa Herberta Bednorza. Jako wikariusz pracował w następujących parafiach: św. Mikołaja w Lublińcu (1961-1963), św. Marii Magdaleny w Tychach (1963-1965), św. Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach (1965-1968), św. Józefa w Katowicach-Załężu (1972-1975), św. Michała Archanioła w Suchej Górze (1975-1978), Nawiedzenia NMP w Orzeszu (1979-1981).

8 kwietnia 1981 został administratorem parafii św. Wawrzyńca w Orzeszu, a 15 czerwca 1981 jej proboszczem. 31 sierpnia 1982 został wikariuszem parafii NSPJ w Koszęcinie. W latach 1984-1986 był wikariuszem parafii św. Franciszka z Asyżu w Miotku, a potem jej administratorem (22 kwietnia 1986 - 28 stycznia 1987) i znów jej wikariuszem w latach 1987-1999. Po przejściu na emeryturę mieszkał nadal w Miotku. Zmarł 30 grudnia 2003. Pochowany został na miejscowym cmentarzu.

Bibliografia

Materiały własne autora.