Centrum Młodych Wolontariuszy w Katowicach

Parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Katowicach pomaga osobom starszym i niepełnosprawnym. Parafia wspiera działania „Centrum Młodych Wolontariuszy”. Wspólnie organizują imprezy okolicznościowe, jak np. „Mikołajki”, czy festyn z okazji Dnia Dziecka. Dzieci i młodzież uczęszczające do Ośrodka biorą czynny dział w olimpiadach dla niepełnosprawnych. Centrum powstało we wrześniu 1999 roku pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Swoim działaniem wolontariusze obejmują nie tylko dzieci i młodzież niepełnosprawną, ale służą pomocą również ich rodzinom i najbliższym. Parafia brała udział w projekcie „Punkty Pomocy Koleżeńskiej”, którego głównym założeniem było aktywizowanie bezrobotnych w myśl zasady „pomagając innym pomagasz sobie”. Bezrobotni, poprzez szkolenie i przygotowanie zawodowe, angażowali się w pracę Punktów Pomocy Koleżeńskiej i pomoc innym bezrobotnym, uzyskując w ten sposób nowe umiejętności i doświadczenie.

• ul. Radockiego 251
  • 40-645 Katowice